Warsztaty dla zespołów i firm
Realizujemy zajęcia zarówno w formule stacjonarnej, jak również warsztaty online.

case study

integracja zespołu i rozwój współpracy

Warsztaty integracyjne dla ponad 100 osób z Polski, Czech, Słowacji i Węgrzech były jednym z elementów całodniowego eventu skoncentrowanego wokłół tematu improwizacji w biznesie. Dodatkowo przeprowadziliśmy webinar z elementami komediowymi oraz spektakl dedykowany po angielsku.

Aleksander Pruziński, Head of Service Excellence

Zajęcia z impro są jedną z najlepszych metod jaką do tej pory poznałem, aby zintegrować zespół, wspólnie się pobawić, a przy tym zastanowić się jak możemy lepiej ze sobą współpracować i otworzyć się na kreatywność zespołu. Polecam każdemu zespołowi.

warsztaty integracyjne
event z improwizacją

rozwój kompetencji miękkich podczas cyklu warsztatów

W grudniu 2020 roku przeprowadziliśmy cykl warsztatów improwizacji stosowanej z zespołem BOLD. Pracowaliśmy nad kreatywnością, współpracą oraz poprawieniem efektywności burz mózgów zespołu projektowego.

Mariusz Dobrzański, UX Team Leader

Jako prowadzący dział designu, widziałem jak dobry wpływ miały przeprowadzone warsztaty impro. Zaraz po nich mieliśmy Design Sprint i w czasie pracy nad projektami, pojawiła się całkowita nowa jakość i masa pomysłów. Ponieważ teraz pracujemy zdalnie, jest to również idealne narzędzie integrujące osoby, z którymi jeszcze nie widzieliśmy się na oczy.

trening soft skills
kontakt

kreatywność i innowacyjność

Warsztaty składały się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwijali swoją kreatywność i poznawali techniki impro, dzięki którym są w stanie wymyślać więcej bardziej zróżnicowanych pomysłów. Następnie przeprowadziliśmy burze mózgów na wybranych case study klienta.

Łukasz Święch, Senior Product Manager,

Prawdziwie innowacyjne podejście do rozwoju kreatywności! Fenomenalny warsztat.

trening kreatywności
kontakt

Metoda rekomendowana przez biznes

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, organizacje potrzebują managerów i pracowników, którzy potrafią myśleć „na gorąco” i eksperymentować poza jasno wytyczonymi schematami. Improwizacja nie jest umiejętnością wrodzoną, można się jej nauczyć i powinno się ją rozwijać. Ci liderzy, którzy zakładają inaczej, pozostaną w tyle.

W dzisiejszych czasach byciem liderem jest stresujące. Każdego dnia musisz analizować i reagować na stale zmieniającą się rzeczywistość. W dobre dni wszystko działa jak należy. Ale w gorsze dni, rzeczy rozpadają się na twoich oczach. Niepokój jest nieodłączną składową niepewności, nie da się od niego uciec. Ale można go zaakceptować i przekuć w pozytywne działanie. W tym właśnie pomoże Ci improwizacja.

Żeby być skutecznym managerem musisz umieć zbudować połączenie pomiędzy tym, co wiesz a tym czego nie wiesz. To drugie dużo łatwiej odnaleźć i zidentyfikować, kiedy znajdujesz się poza swoją strefą komfortu. Dlatego zajęcia z improwizacji można dziś znaleźć w najlepszych szkołach biznesu takich jak Duke, MIT, UCLA i Stanford. A w lipcu zeszłego roku do tego grona dołączył Uniwersytet Notre Dame ze swoim Executive MBA.

Bezproduktywne spotkania, złe przywództwo i kiepska komunikacja to nie są żarty. Natomiast niektóre organizacje używają właśnie komedii, żeby pomóc swoim zespołom zauważyć i skorygować deficyty na tych polach. Firmy te zatrudniają trenerów improwizacji, żeby rozwijali w pracownikach komunikację, współpracę i umiejętności przywódcze.

Firmy takiej jak Google, Farmers Insurance i Dow Chemical używają technik improwizacji do rozwoju kreatywności, współpracy i oraz komunikacji. Jest to kluczowe ponieważ absolwenci kierunków MBA kończą szkoły dobrze wyposażeni w umiejętności twarde ale już niekoniecznie w miękkie.

Managerowie skupieni na rozwoju kreatywności często używają popularnego sformułowania „wyjdż poza schemat”. Robią to, żeby zachęcić pracowników do poszukiwania oryginalnych rozwiązań. Ale improwizatorka Patricia Ryan Madson ma lepszy pomysł: “Zobacz jaki jest twój schemat i spójrz na niego świeżym, innowacyjnym okiem.

Opinie uczestników naszych warsztatów:

Rewelacyjne warsztaty. Nowa jakość integracji zespołu. "Must-have", gdy zależy Ci na budowaniu pozytywnych relacji z ludźmi, gdy jesteś ambitnym perfekcjonistą, gdy chcesz po prostu wyluzować i być sobą.

Olga Zalecka, Menedżer ds. PR, B/S/H

Improwizacja stosowana powinna być podstawową i obowiązkową przeprawą przyszłych, jak i obecnych, liderów. Uczy ona wielu wartości niezbędnych do pracy w zespole, ale przede wszystkim skupia się na aspektach najbardziej pożądanych przez managmenet XXI wieku, tj. szczerości, otwartości na innowacyjność, pobudzania kreatywności w teamie, zrozumienia sensu i bycia w pełni agile, rozwijania inteligencji emocjonalnej.

Liwia Michalczewska, GCC QualOPS QA, Wipro Ltd.

„Warsztaty z technik improwizacji w biznesie powinny odbywać się obowiązkowo w każdej firmie. To są rzeczy pozornie proste, ale zwykle zapominamy o nich na co dzień (niestety). Dla mnie to było bardzo odświeżające i radosne doświadczenie!”

Agnieszka Wróblewska, zastępca redaktor naczelnej, LNE

Warsztaty z improwizacji stosowanej pokazały, że jest to wartościowe narzędzie do pracy zarówno w tworzeniu swojej pozycji w firmie, a także w zarządzaniu zespołem w sposób kreatywny.

Karolina Suszyńska, Head of Clinical Trial Recruitment,
PhD, MBA, DBA, KO-MED Centra Kliniczne

Z całego serca polecam zajęcia z improwizacji. Pomogły mi zrozumieć, że nie zawsze wszystko musi iść dokładnie po mojej myśli, czasami powinnam otworzyć się na inne opcje i pomysły innych osób.

Bogna Michalak, Manager, Deloitte Digital

Miałam przyjemność współpracować z Bartem podczas organizowania warsztatu impro u nas w Google. Bart okazał się być niezwykle cierpliwy i elastyczny na każdym etapie omawiania szczegółów warsztatu. Warsztat okazał się hitem sezonu!

Karina Ślęzak, Projektantka Treści, Google Polska

Uczestniczyłam w warsztatach improwizacji wraz z moim zespołem i jestem zachwycona! Poziom przygotowania prowadzącego był bardzo wysoki, jego umiejętność łączenia zabawy, improwizacji z nauką przez doświadczanie (a jeszcze przy tym stworzenie atmosfery bezpieczeństwa i komfortu!) to coś wspaniałego! Bardzo polecam każdemu zespołowi!

Anna, CIC Warsaw, Cambridge Innovation Center

Blog

zapisz się na newsletter

aby otrzymywać informacje o nowych kursach i promocjach.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Oto nasza polityka prywatności.
Gotowe! Dopisaliśmy Cię do listy mailingowej.
Ups! Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.