warsztaty dla studiów MBA

Formuła kursu
stacjonarnie lub online
czas trwania
jedno lub kilka spotkań
MIEJSCE
do ustalenia
ilość uczestników
do ustalenia
zapytaj o cenę

warsztaty dla studiów MBA

Pracujemy w chaotycznym, wielobiegunowym świecie. Charakteryzuje się on dużą złożonością i zmiennością, które mogą potęgować częste uczucie niepewności. Jak skutecznie działać w takim środowisku? Rozwiązaniem nie jest próba kontrolowania tego „chaosu”, ale rozwijanie płynnych sposobów interakcji z nim – umiejętności skutecznego improwizowania. 

Ten interaktywny kurs składa się z dwóch części:

a) teoretycznej - podczas której rozmawiamy o istocie rozwoju kompetencji miękkich na stanowisku kierowniczym, patrzymy na raporty branżowe oraz trendy oraz poznajemy improwizację stosowaną jako narzędzie ich rozwoju.

b) praktycznej - podczas której uczestnicy mają możliwość doświadczenia ćwiczeń improwizacji poprzez które mogą identyfikować swoje nawyki myślenia i działania w kontakcie z niepewnością, rozwijać swoją inteligencję emocjonalną oraz wzmacniać umiejętność skutecznego działania bez schematu w zaskakujących sytuacjach.

Dzięki takiej konstrukcji jesteśmy w stanie pogłębiać wnioski, które wynosimy z ćwiczeń impro i przekładać je zarówno na praktykę biznesową oraz na rolę, którą pełni lider w zmiennym świecie VUCA.

jakich tematów dotyczą zajęcia

 • tolerancja na niepewność i otwartość na zmianę
 • skuteczne działanie w niezaplanowanych sytuacjach
 • inteligencja emocjonalna
 • reakcja na błąd w organizacji
 • budowanie współpracy i zespołowości
 • zorientowanie na efekt vs. na proces
 • tworzenie środowiska kreatywności i innowacyjności
 • uważność i aktywne słuchanie w roli lidera

dlaczego warto

Zajęcia z improwizacji stosowanej znajdują się w programach takich prestiżowych uniwersytetów jak Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford czy Uniwersytet Kalifornijski (UCLA). Improwizacji uczą się także przyszli liderzy na kierunkach MBA, a także pracownicy najlepiej rozpoznawalnych firm np. Google, Microsoft czy Pixar. Dlaczego? Ponieważ impro łączy praktyczny rozwój kluczowych kompetencji miękkich z interaktywną, luźną formułą zajęć.

rekomendacje uczestników

 • „Zajęcia z improwizacji stosowanej były inspirujące. Dały mi możliwość poznania własnych barier i pomogły wypracować zachowania, które będące odpowiednimi w tych sytuacjach w których improwizacja jest najlepszym rozwiązaniem w dyskusji, wygłaszaniu myśli i pracy własnej. Dlatego uważam, że warsztaty improwizacji stosowanej są odpowiednie właśnie na tym rozwoju i poziomie kształcenia dla każdego studenta DBA posiadającego wcześniejsze doświadczenia zarówno w pracy zawodowej jak i posiadających wykształcenie MBA." Marek Stolorz Prezes Zarządu/Dyrektor Zarządzający w Z.M. "PAMET Sp. z o.o.
 • „Improwizacja stosowana powinna być podstawową 
i obowiązkową przeprawą przyszłych, jak i obecnych, liderów. Uczy ona wielu wartości niezbędnych do pracy w zespole, ale przede wszystkim skupia się na aspektach najbardziej pożądanych przez managmenet XXI wieku, tj. szczerości, otwartości na innowacyjność, pobudzania kreatywności w teamie, zrozumienia sensu 
i bycia w pełni agile, rozwijania inteligencji emocjonalnej." Liwia Michalczewska, GCC QualOPS QA, Wipro Ltd.
 • „Zajęcia z improwizacji stosowanej doskonale korespondują z wyzwaniami, jakie niosą obecne czasy. Nie jesteśmy w stanie przygotować planu na wszystkie czekające nas zmiany i zdarzenia, ale jesteśmy w stanie przygotować się na to, aby płynnie reagować i improwizować. Zajęcia wzmocniły moją czujność w zakresie aktywnego i głębokiego słuchania. Niezmiernie ważna jest też otwartość na abstrakcyjne pomysły i błędy, co było dane nam przećwiczyć w trakcie zajęć." Adam Kampa, Prezes Zarządu, Nowe Jaworzno Grupa TAURON
 • „Zajęcia z improwizacji stosowanej były przeprowadzone bardzo dobrze. Warsztaty pozwoliły na interakcje wśród uczestników oraz dawały możliwość treningu i zrozumienia poszczególnych zagadnień w formie praktycznej. Polecam serdecznie i uważam, ze zajęcia z improwizacji stosowanej powinny być stałym dodatkiem w szkoleniu i kształtowaniu kadr na stanowiska kierownicze i nie tylko.' Maciej Gomula - Geschäftsführer Kembau Projekte GmbH

Najczęsciej zadawane pytania

Fill out the inquire form or choose an option below.
Kontakt

Bart Jurkowski

+48 507 081 038
bart@improimpro.com

gotowe!

Twoje zapytanie wylądowało na naszej skrzynce. Postaramy się odpowiedzieć w ciągu 48h.
Ups! Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.